Hlavní stránka > Novinky > Kiss je novým šampionem

Kiss je novým šampionem

17.10.2014

Kiss je novým šampionem Je dobojováno! Letošní ročník Mistrovství Evropy závodních tahačů je uzavřen. Po tříletém kralování Němce Jochena Hahna usedl na trůn Maďar Norbert Kiss. Portugalci José Rodrigues a Teodosio, kteří letos poprvé krotili tahače z naší dílny, skončili kousek za elitní desítkou.

            Šampionát už tradičně vyvrcholil na světoznámém okruhu ve francouzském Le Mans. Ještě před závěrečným víkendem nebylo jasné, kdo získá evropský titul. Stále o něj bojovali tři piloti. Rozdíly byly tak minimální, že šanci měl naprosto každý - Kiss, Hahn i Albacete. Le Mans skoro už tradičně nepřináší štěstí Španělu Antoniu Albacetemu a ani tentokrát se štěstěně nepřiklonila na jeho stranu.. Někdejší šampion zajel druhý nejslabší víkend celé sezóny a z druhého místa se odsunul až na konečné třetí. Zatímco Hahn zajel svůj standard, závěrečná zastávka se mimořádně vyvedla právě Kissovi. Ten jen potvrdil svoji fazónu, dravost a štěstí. Francouzský víkend byl pro něj bodově nejhodnotnějším. Maďar si připsal třiapadesát bodů, čímž vyrovnal letošní Albaceteho maximum a stal se zaslouženě zlatým pilotem celého šampionátu. O vítězi nebylo pochyb. Kiss své premiérové prvenství získal s náskokem osmnácti bodů na stříbrného Němce Hahna.

            Úspěšnou sezónu za sebou má i portugalská dvojice José Rodrigues a José Teodosio. Jezdci letos poprvé usedli do tahačů z našeho technologického centra. Největší souboj nakonec dvojka svedla mezi sebou. Díky vyrovnaným výkonům byli jezdci z Pyrenejského poloostrova v tabulce stále za sebou. Po závěrečném podniku v Le Mans si dokonce své pozice mezi sebou proměnili. V konečném ranku skončil José Rodrigues třináctý. Pouhý jeden bod na něj na čtrnácté příčce ztratil krajan Teodosio.

ETRC 2014 - konečné pořadí:

1. Norbert Kiss (HUN) 401
2. Jochen Hahn (GER) 383
3. Antonio Albacete (ESP) 377
4. Adam Lacko (CZE) 314
5. David Vršecký (CZE) 255
13. José Rodrigues (POR) 21
14. José Teodosio (POR) 20


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o