Hlavní stránka > Novinky > Francouzský pohár odstartoval na okruhu Paul Ricard

Francouzský pohár odstartoval na okruhu Paul Ricard

11.6.2015

Francouzský pohár odstartoval na okruhu Paul Ricard Na okruhu Paul Ricard se v uplynulém víkendu odehrála první zastávka letošní ročníku seriálu Francouzský pohár závodních tahačů. Na pódiu nechyběli ani piloti, kteří kočírují závodní speciál z našeho technologického centra.

První víkend Francouzského poháru si piloti užili na jihu Francie v Le Castellet. Na startu stály i tahače, které postavil Mario Kress. V jejich kokpitu dnes sedí José Rodrigues (Team 14), José Teodosio a José Sousa (oba Team VTR). Francouzský pohár má podobný průběh a bodování známé z evropského šampionátu. Během víkendu jsou na programu vždy dva závody v sobotu a dva v neděli, kdy druhý je za poloviční body. Hned na úvod se piloti pořádně zapotili. Teploty výrazně překračovaly třicítku. 

Úvodní závod ovládl Anthony Janiec, dlouholetý účastník evropského šampionátu. José Rodrigues na renaultu z dílny MKR dojel pátý. Janiec zvítězil i ve druhém závodě. To už se k němu na pódiu postavil Rodrigues, který cílem projel bronzový. Rodrigues svoji pozici vylepšil hned v neděli, kdy v úvodním závodě dojel stříbrný za vítězným Thomasem Robineau. Ten zlaté místo zopakoval také v závěrečném čtvrtém závodě. V něm pak portugalský pilot na renaultu José Teodosio skončil jen těsně pod pódiem, na čtvrtém místě.

Letošní ročník Francouzského poháru kamionů sestavuje kvartet závodních víkendů. Na úvod se týmy představily právě při Velké ceně Castellet. O dva týdny později zamíří na Velkou cenu do Nogara (20. – 21. 6.). Následovat bude prakticky tříměsíční pauza, jelikož třetí díl je připravený v Charade až 26. a 27. září. Celou „tour“ uzavře 10. a 11. října zastávka na slavném okruhu 24 hodin le Mans.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o